Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas CilvÄ“ktiesÄ«bu un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sÄ“dÄ“ uzklausÄ«jām Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu padomes (SEPLP) pÄ“tÄ«jumu analÄ«zi par valodu lietojumu sabiedriskajos medijos, secinājumus un ierosinājumus.

SEPLP patiešÄm ir mobilizÄ“jusies un sagatavojusi labu ceļakarti. Jau lÄ«dz jÅ«lijam SEPLP apstiprinās saistošu vienotā Latvijas Sabiedriskā medija stratÄ“Ä£isko ietvaru.

Tas paredz, ka no 2026. gada 1. janvāra apvienotais sabiedriskais medijs pāriet uz konceptuāli jaunu pieeju satura mazākumtautÄ«bu valodās radÄ«šanai atbilstoši Satversmei un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas lÄ«dzekļu likumam.

SEPLP ir lÄ“mis par jaunu vienotā sabiedriskā medija pieeju Latvijas reÄ£ionālās daudzveidÄ«bas respektÄ“šanai. Tā paredz plašÄku kultÅ«ras pieejamÄ«bu mazākumtautÄ«bu integrācijas un piederÄ«bas sajÅ«tas Latvijai stiprināšanu.

Latvijas sabiedriskais medijs turpmāk saturÄ“s mazākumtautÄ«bu satura platformu - zÄ«mols “Rus.LSM”, kas piemin agresorvalsts nosaukumu, vairs netiks izmantots

Tiks turpināta latviešu valodas apguves veicināšana mazākumtautÄ«bu multimediju platformā un LR4.

Lai mazinātu nošÄ·irtÄ«bu divās kopienās, mazākumtautÄ«bu platformās saturs tiks adaptÄ“ts no satura latviešu valodā.

AtšÄ·irÄ«bu mazināšana informācijā notiks arÄ«, pakāpeniski atsakoties no redakciju dalÄ«šanas pÄ“c nacionālās vai valodas piederÄ«bas.

LÄ«dz 2025. gada jÅ«lijam Latvijas Sabiedriskā medija valdei jāizstrādā vidÄ“ja termiņa darbÄ«bas stratÄ“Ä£ija 2026.-2028. gadam, ietverot konceptuāli jaunu programmu un pakalpojumu piedāvājumu, nodrošinot saturu mazākumtautÄ«bu valodās un par mazākumtautÄ«bu vÄ“sturi un ikdienu, kā arÄ« padziļinot izpratni par Latvijas reÄ£ioniem un veicinot plašÄku kultÅ«ras pieejamÄ«bu.

Galvenās prioritātes: Latgale kā etniski un kulturāli Ä«paši daudzveidÄ«gs un arÄ« valsts ārÄ“jai drošÄ«bai Ä«paši nozÄ«mÄ«gs reÄ£ions.

Saziņas formāti ar sabiedrību arī mazākumtautību valodās: par valstij un sabiedrībai būtiskiem ikdienas jautājumiem, kā arī krīzes situācijās.

Proporcionāla pieeja mazākumtautÄ«bu valodu lietojumā sabiedrisko mediju satura veidošanā vienotās informatÄ«vās telpas ietvaros. KultÅ«ras pieejamÄ«bas paplašināšana visos Latvijas reÄ£ionos. Īpaši svarÄ«gi: mazākumtautÄ«bu bÄ“rnu un jauniešu integrācija latviskajā kultÅ«rtelpā.

Novērtē šo rakstu:

0
0