Menu
Foto

Apkaunojoša prāva

Rolands Pētersons · 20.06.2021.

Simboliski, ka tieši 17. jūnijā – sēru dienā, kad tiek pieminēta Latvijas okupācija, – Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā tika nolasīta prokuratūras apsūdzība publicistam Lato Lapsam pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par neslavas celšanu un vajāšanu.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Visa patiesība par Rīgas hosteļiem

PIETIEK · 18.06.2021.

Kāds Pietiek lasītājs ir paveicis apjomīgu un iespaidīgu darbu – apmeklējis visus vai vismaz ļoti daudzus Rīgas hosteļus, lai pēc Merķeļa ielas nelegālā hosteļa traģiskā ugunsgrēka izpētītu, kāds tad pašlaik izskatās ļoti lētu mitekļu īstermiņa īres tirgus. Tā kā apjomīgā, detalizētā un gleznainā teksta kvalitatīvai pārtulkošanai latviski līdzekļu mums nav, iespēja ar to iepazīties oriģinālā ir tikai krieviski lasošajiem lasītājiem. Citiem varam ieteikt izmantot Google Translate vai citus automātiskās tulkošanas pakalpojumus, - dažādi smalkumi varbūt izpaliks, bet saprotams būs pietiekami labi.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

“Ko politologi jums nestāsta”: nepamanītais vēlēšanu rezultātos jeb Par!–isms beidzies, bet! – būs citi s…

Mārcis Bendiks · 17.06.2021.

Nedēļa pēc pašvaldību vēlēšanām pagāja vaimanās par neredzēti zemo vēlētāju aktivitāti un prātošanā par to rezultātiem, lielākoties šķirojot uzvarētājus un zaudētājus saskaņā ar aptaujās ierasto dalījumu Saeimas vēlēšanu sarakstu griezumā. Lai arī vairumā piedāvāto tabulu skaitļi bija tehniski pareizi, saturiski tie tikai formāli ataino notikušā sociāli politisko būtību.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Krievijas Valsts apbruņojuma programma nesola neko labu ne Krievijai, ne pārējai pasaulei

Aivars Vairogs · 17.06.2021.

Pēc oficiālu Krievijas amatpersonu 2021. gada pavasarī pavēstītā kļuva skaidrs, ka izstrādes stadijā atrodas jaunā Krievijas Valsts apbruņojuma programma 2024. – 2033.gadam. Tas ne tuvu nav pirmais šāds direktīvais dokuments – Krievijas Bruņoto spēku vēsturē ir zināmas vēl dažas apbruņojuma programmas, piemēram, 2007.– 2015., 2011.– 2020. un 2018.– 2027. gadam. Kā likums, katra jauna programma tika pieņemta, pirms iepriekšējās izpildes termiņi bija beigušies. Normatīvo desmit gadu vietā tās ilga 4-7 gadus un, protams, netika pilnībā realizētas.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Pēc septiņiem gadiem MH-17 „katastrofas” lieta beidzot ir nonākusi Hāgā

Baiba Zīle · 15.06.2021.

Beidzot Hāgas tiesā ir sākusies Malaizijas pasažieru lidmašīnas MH-17 „katastrofas” izskatīšana. Laikā, kad galveno mediju uzmanība ir vērsta tikai un vienīgi uz COVID-19, kādam šī informācija var paiet gar ausīm. Tas, protams, būtu izdevīgi tikai un vienīgi Kremlim, jo šī lidmašīna „mīklainos” apstākļos tika notriekta ar „nesaprotamu spēku” izšautu raķeti virs prokremliski noskaņoto „ogļraču” kontrolētās teritorijas Donbasā 2014.gada 17.jūlijā.

Lasīt visu... Komentāri (0)