Menu
Foto

„Bezkompromisu tiesiskums” dzīvē: kā likumi tiek pakārtoti mantas konfiskācijas vajadzībām un nenoskaidroti līdzekļi kļūst par noziedzīgiem

Dienas Bizness · 14.04.2021.

Uzņēmuma Sarmal Oil Ltd lieta par, iespējams, nenoskaidrotas izcelsmes līdzekļu konfiskāciju tūdaļ nonāks tiesā. Šī ir viena no pirmajām reizēm, kad uzņēmums gatavs stāstīt par notiekošo, kas precīzi sakrīt ar iepriekš izteiktajām bažām par likumu pakārtošanu mantas konfiskācijas vajadzībām. Sākotnējie secinājumi: lielākais vairums uzsākto lietu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju tiek izskatītas steigā, formāli, un, lai lietu nodotu tiesai naudas līdzekļu konfiskācijai, pietiek vien ar izmeklētāju aizdomām un pieņēmumiem, ka darījumi ir neloģiski.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Klondaikā kāvās par zeltu, Rīgā par iespējām kaisīt sāli

Gaida Burve · 12.04.2021.

Savulaik par 10. Saeimu, kurā tika ievēlēta partiju apvienība Par Labu Latviju, kāds populārs Latvijas politikas komentētājs simboliski izteicās: “Dabā nekad nesatiekas pingvīni ar leduslāčiem.” Tomēr politikai ir sava dienaskārtība, un tajā šādi pavērsieni ir iespējami. Iznākums gan bija tāds, ka 10. Saeima izbeidzās ar tās atlaišanu. Kāpēc pēkšņi tas atkal kļuvis aktuāli? Tādēļ, ka pingvīni ar leduslāčiem atkal ir ne vien satikušies, bet arī jauki sadzīvo jaunajā Rīgas domes sasaukumā.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Levita paziņojums, izsludinot likumu “Dzīvojamo telpu īres likums”: pieņēmumi un izdomājumi bez juridiska pamatojuma

Biedrība AUSMA · 11.04.2021.

Lasiet valsts prezidenta 06.04. 2021. gada paziņojumu par likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” izsludināšanu (turpmāk – likums) un brīnieties. Paziņojums galvenokārt balstīts uz pieņēmumiem, izdomājumiem, uz vēlējumiem, ko var novērtēt kā emociju pārsātinātu stāstījumu bez juridiska pamatojuma, apejot pat sabiedrisko organizāciju juridiskio izklāstu.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Vai ar Konkurences padomes svētību top Baltijas auzu un vistu karteļi?

Zigurds, tirgotājs · 08.04.2021.

Sekojot līdzi pēdējo mēnešu notikumiem, kas ietekmē graudu un vistu ražošanas tirgu, mani pārņem šausmas par nākotnes vīziju pārtikas ražošanas un tirdzniecības jomās.

Lasīt visu... Komentāri (0)

Foto

Tā nav "tikai" koncertzāle. Tas ir simbols, ka sabiedrības viedoklis neko nenozīmē

Frederiks Ozols · 06.04.2021.

Man patiešām riebjas tā bezkaunība, ar kādu sabiedrībai uzspiež akustiskās koncertzāles projektu. Un saprotu, ka ir daļa sabiedrības, kas dzīvo namos, staigā ielās un iepērkas veikalos, kas var radīt iemidzinošu iespaidu. Neredzēt reālo valsti, kurā dzīvo. Bet pietiek pabraukāt pa Rīgu un tās mikrorajoniem, nevis palikt neliela un augsti dekoratīvā centra un pāris pārtikušu piepilsētu vai apkaimju robežās, lai redzētu vēl kopš padomju laikiem neremontētas ielas un pelēkos cilvēkus tajā. Un tā ir galvaspilsēta.

Lasīt visu... Komentāri (0)