Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vÄ“ja turbÄ«nas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-VestfālenÄ“. Iemesls: RWE vÄ“las paplašināt Garzweiler II virszemes brÅ«nogļu raktuves. Paši vācieši arÄ« nesaprot, kas tur notiek.

"Šo absurdu nevar pārspÄ“t: klimata un enerģētikas krÄ«zes vidÅ« CDU un Zaļo valdÄ«ba liek nojaukt vÄ“ja turbÄ«nas, lai paplašinātu atklātās ogļraktuves," saka Aleksandra BrÅ«ne no Garzveilera alianses. Uzsvaru liekam uz - Zaļo valdÄ«ba.

Kā tad tas sanāk? Sākumā paziņo par "zaļo" kursu un triecientempos bÅ«vÄ“ vÄ“ja elektrostacijas, tad, glābjot planÄ“tu no globālās sasilšanas, CO2 izmešiem un/vai principa pÄ“c slÄ“dz visas atomelektrostacijas.

PÄ“c atomelektrostaciju slÄ“gšanas izrādās, ka pietrÅ«kst elektroenerÄ£ijas, un atsāk uz pilnu jaudu izmantot brÅ«nogles enerÄ£ijas iegÅ«šanai. Tā kā jāpaplašina ieguves rajons, tad jauc nost vÄ“ja elektrostacijas, ar ko ir sākuši. Tā iet, kad pa priekšu dara un pÄ“c tam domā. LÄ«dz šim vāciešiem tas nebija raksturÄ«gi.

Uz vāciešu fona mÄ“s ar savām mÄ“roga ziņā mazajām dÄ«vainÄ«bām elektrÄ«bas tirdzniecÄ«bas un sadales tarifu jautājumos nemaz tik dumji neizskatāmies.

Vai jāsaprot, ka brÅ«nogļu izmantošana enerÄ£ijas ieguvei ir viszaļākais risinājums? Nez vai tas tā ir.

Vai varbÅ«t ekonomika visu saliek pa vietām un rezultātā uzvar pragmatiska pieeja enerÄ£ijas iegÅ«šanai?

Es liktu uz šo.

Tad, kad kabineta politiķu un kabineta "zinātnieku" plāni saskaras ar realitāti, tad parasti uzvar ekonomika. (Ja vien pie varas nav vājprātīgie,)

Nu un kāpēc tad bija jāslēdz ciet AES?

Novērtē šo rakstu:

0
0