Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

ValdÄ«bas veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotÄ«bas” valdes priekšsÄ“dÄ“tājs Krišjānis Kariņš par šo procesu saka: “MÄ“s spolÄ“jam kā automašÄ«na dubļos un netiekam uz priekšu.” Savukārt partiju apvienÄ«bas “Apvienotais saraksts” (AS) pārstāvis Edvards SmiltÄ“ns klāsta par “horizontālu un diagonālu pieeju” problÄ“mu risināšanā. TikmÄ“r sabiedrÄ«ba nesaprot, par ko Ä«sti potenciālie partneri nevar vienoties.

Man jocÄ«gi šÄ·iet tas, ka valsts prezidents joprojām nav izvirzÄ«jis premjera kandidātu, un arÄ« tas neveicina valdÄ«bas veidošanas procesu. Egils Levits paziņojis, ka vispirms vÄ“loties valdÄ«bas deklarācijas projektu un tikai tad nosaukšot premjera amata kandidātu.

Es gan uzskatu, ka valdÄ«bas deklarācija nav viņa darÄ«šana – prezidenta uzdevums ir izvirzÄ«t kandidātu, nevis norādÄ«t partijām, ko tām darÄ«t. Valsts prezidentam nav varas pār partijām. Pār partijām vara ir mums, Latvijas tautai, un E. Levits nav tautas vÄ“lÄ“ts prezidents.

ValdÄ«bas veidošanā problÄ“mas ir gan “Apvienotā saraksta”, gan “Jaunās vienotÄ«bas” pusÄ“. Politika ir māksla, kurā arÄ« praksei ir nozÄ«me. AS vairāk runā par teoriju, nevis praktiskajām lietām, savukārt JV vÄ“las dominÄ“t, un visi tie paziņojumi – ”ko pārstāv Uldis PÄ«lÄ“ns” – arÄ« neuzlabo pārrunas.

Sausais atlikums ir – kurš bÅ«s ministra amatā, kas ministrijai jāizdara un cik daudz finansÄ“juma valdÄ«ba un Finanšu ministrija gatava ministrijai iedot šo uzdevumu izpildei. Tie ir trÄ«s jautājumi, ap kuriem tas dancis griežas.

Protams, ka neviens negrib sÄ“sties, piemÄ“ram, veselÄ«bas ministra krÄ“slā, nesaprotot, kas ir viņa galvenie uzdevumi, un vÄ“l mazāk saprotot, vai viņam vispār iedos naudu šo uzdevumu izpildei. VarbÅ«t viņu vispār badinās bez naudas, ministrs tai amatā agonÄ“s un nespÄ“s neko izdarÄ«t. Vien gandÄ“s savu imidžu un kļūs par nemÄ«lÄ“tāko cilvÄ“ku valstÄ«.

Katra puse it kā medijos skaidro savu nostāju, taču sabiedrÄ«bai nav skaidrs, kur ir problÄ“ma. Potenciālie partneri šajā procesā nonākuši tik dziļi, ka cilvÄ“kiem nespÄ“j vienkārši paskaidrot, kas notiek.

Kādas horizontāles un diagonāles? Tas ir sviests. Mums vajag valdÄ«bu un budžetu!

ValdÄ«ba un parlaments parasti pirms vÄ“lÄ“šanām lÄ“nām ieiet tādā jocÄ«gā starpvÄ“lÄ“šanu stāvoklÄ«, no kura pÄ“c vÄ“lÄ“šanām pÄ“c iespÄ“jas ātrāk jāiziet, lai sāktos normāla darba atmosfÄ“ra. Un šobrÄ«d viņi ir iestrÄ“guši, kas liek nervozÄ“t un padara neapmierinātu sabiedrÄ«bu.

Pirms četriem gadiem, kad par premjeru tika virzÄ«ts Jānis Bordāns, pÄ“c tam Aldis Gobzems, mums aiz kauna bija jālien zemÄ“ un jāskatās, kā valsts stagnÄ“ un buksÄ“, kamÄ“r politiÄ·i valdÄ«bas veidošanas procesā mÄ“rkaÄ·ojas.

Ne par to tika balsots, un šim vÄ“stÄ«jumam no sabiedrÄ«bas jānonāk politiÄ·u ausÄ«s, lai viņi savācas. Ceru, ka tas notiks ātri.

Pārpublicēts no liepajniekiem.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0