Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

- Es nevainošu cilvÄ“ku par viņa viedokli, bet sapratÄ«šu, ka tas rodas noteiktu apstākļu rezultātā – neviens no laba prāta negrib izrādÄ«ties muļķīgs, mums “palÄ«dz” tādiem kļūt. (“CilvÄ“ku uzskatiem un rÄ«cÄ«bai ir cÄ“loņi, kurus viņi paši var neapzināties.”)

- Atkārtotus, klišejiskus apgalvojumus no sarunbiedru puses es uztveršu kā aicinājumu izrādÄ«t solidaritāti un palÄ«dzÄ“t sadzirdÄ“t to, kas atrodas aiz vārdiem – es pieņemšu, ka cilvÄ“ki runā tāpÄ“c, ka viņiem ir kāda “sāpe”. (“Vai es pareizi sadzirdÄ“ju, ko Tu Ä«stenÄ«bā mums saki?”)

- Personiskus apvainojumus es uzskatÄ«šu par spriedzes izpausmi, nevis reālu vÄ“rtÄ“jumu par sevi. (“Ja mani sauc par kamieli, man nevajadzÄ“tu sākt par sevi šaubÄ«ties.”)

- Jo “skaļāk” kāds izteiksies, jo mierÄ«gāk es atbildÄ“šu, saglabājot cieņu. (“Man nav jākļūst par neinteliÄ£entu cilvÄ“ku, ja kāds cits izvÄ“las tāds bÅ«t.”)

- Ja sastapšos ar personiskiem draudiem vai atkārtotiem vārdiskiem uzbrukumiem, es bloÄ·Ä“šu šÄdus lietotājus. (“Sociālo tÄ«klu komunikācijas vide ir mÅ«su katra atbildÄ«ba.”)

- Maldinošu informāciju es mierÄ«gi un noteikti izgaismošu. (“Man nav neapgāžami jāpierāda patiesÄ«ba, mans uzdevums ir to padarÄ«t klātesošu.”)

- Es palikšu pie tÄ“mas, “nenoslÄ«dot” lÄ«dz “mÄ“s/viņi” sadalÄ«juma padziļināšanai, vai arÄ« vienkārši beigšu sarunu. (“MÄ“s esam vienā vÄ“trā, mums jāizpeld krastā – tāpÄ“c runāsim par lietu.”)

- Savu spriedzi un nepatiku es vÄ“rsÄ«šu nevis pret “parastajiem” cilvÄ“kiem – saviem draugiem vai sarunbiedriem, bet pret Ä«stajiem atbildÄ«gajiem un reālajiem cÄ“loņiem. (“Ne pret miesu un asinÄ«m mums jācÄ«nās…”)

- Es regulāri atgādināšu sev, ka situācija, kurā esam nonākuši, nav patÄ«kama, bet nav arÄ« fatāla. (“Nekāds pasaules gals nav pienācis, ir un bÅ«s jādzÄ«vo tālāk.”)

- SajÅ«tot, ka pārāk “iekarstu”, es mÄ“rÄ·tiecÄ«gi ieturÄ“šu pauzi. (“Liesmu nevar dzÄ“st ar nokaitÄ“tu dzelzi.”)

- Es bieži pacelšu jautājumu par konkrÄ“tu problÄ“mas risinājumu. (“Kas tieši jādara, lai varam vienoties un tikt uz priekšu?”)

- Es bloÄ·Ä“šu un ignorÄ“šu neÄ«stus, viltus profilus. (“Es veidoju attiecÄ«bas ar reāliem cilvÄ“kiem, nevis robotiem vai algotņiem.”)

- Es dozÄ“šu savu laiku un enerÄ£iju sociālajos tÄ«klos, lai saglabātu konstruktÄ«vu ievirzi. (“TÄ«kls ir instruments, nevis mÄ“rÄ·is.”)

- Atverot sociālo tÄ«klu lapu, es sev atgādināšu šos principus. (“Mans mÄ“rÄ·is nav uzvarÄ“t vārdu kaujā, bet ļaut mums ikvienam justies sadzirdÄ“tam.”)

Novērtē šo rakstu:

0
0