Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un videoklipu pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Mēs par to neesam balsojuši.

Mēs balsojām pagājušajā 2020.gadā par citu dziesmu! Ar iepriekšējā gada dziesmu piedalīties neatļāva EBU, savukārt citu dziesmu pieteikt vairs nedrīkst. Šogad mums netika dota iespēja iebalsot šo konkrēto Samantas Tīnas izpildīto dziesmu “The Moon is Rising”, lai tā pārstāvētu Latviju un nestu tās vārdu pasaulē, taču Eirovīzijas pamatprincips un vērtības ir, ka pati nācija virza savas valsts dziesmu.

Nenoliedzami ir apsveicamas dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā, viņas ilggadējie sasniegumi Eirovīzijas un Supernovas konkursos. Taču šī nav vēršanās pret viņu personīgi.

Šīs dziesmas videoklipa demonstrācija valsts televīzijā raisīja sevišķi karstus Latvijas sabiedrības un latviešu viedokļu līderu kritikas vārdus par vizuālo un seksisma tematiku (iekļaujot tajā Drag Queen pārstāvjus, lai gan dziesmā tiek apdziedāts sieviešu skaistums, un kadrus, kuros publiski skūpstās divas sievietes).

Vecāki, kuru ģimenēs aug bērni ir sašutuši un neizpratnē – kā lai bērniem paskaidro to, ko viņi ir redzējuši Latvijas Televīzijas demonstrētajā Samantas Tīnas Eirovīzijas dziesmas videoklipā.

Konkursa "Supernova" nolikums tika mainīts, neprasot sabiedrības viedokli. Ņemot vērā, ka dalību šajā konkursā apmaksā Latvijas nodokļu maksātāji, mūsu tiesības izvēlēties Latvijas vārdu pārstāvošu dziesmu un dziesmas videoklipu ir neapstrīdamas. Šī dziesma ir BEZ Latvijas tautas mandāta! Taču finansējums tiek izmantots tiešā veidā no latviešu tautas un Latvijas iedzīvotāju samaksātajiem nodokļiem.

Esmu iesniedzis iniciatīvu manabalss.lv 18.martā. Taču ManaBalss tikai atrakstās un velk garumā iniciatīvas izsludināšanu.

Novērtē šo rakstu:

0
0