Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jums nav nekādas daļas par to, cik izmaksāja mans komandējums un kāda no tā bija jēga, - šādu oficiālu atbildi pēc divus mēnešus ilgām pārdomām sniedzis valstij piederošā Latvijas pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs. Pēc Pietiek rīcībā esošām neoficiālām ziņām, Salnāja "biznesa tūrisma" brauciens uz Malaiziju pagājušā gada oktobrī, no kura nav bijis faktiski nekāda praktiska labuma, izmaksājis vairāk nekā 6000 eiro.

Kad oktobra vidū Pietiek rīcībā nonāca ziņas par Salnāja došanos komandējumā uz Malaiziju, valstij piederošā Latvijas pasta valdes priekšsēdētājam tika pieprasīta šāda informācija:

1) komandējuma pieprasīšanas laiks, paša komandējuma laiks, sākuma un beigu datums,

2) komandējuma maršruts,

3) komandējuma piešķīrējs,

4) komandējuma pieprasījuma pamatojums,

5) komandējuma lietderības pamatojums,

6) komandējuma transporta izmaksas,

7) komandējuma uzturēšanās izmaksas,

8) pārējās komandējuma izmaksas,

9) komandējuma atskaite (pēc atgriešanās),

10) pavadošās personas, to statuss, šī statusa noteicējs saistībā ar minēto braucienu.

Neoficiālā informācija, kas tobrīd bija Pietiek rīcībā, liecināja, ka Salnājs lēmumu par šāda komandējuma nepieciešamību pēc būtības pieņēmis vienpersoniski, kaut arī valdē izteikti iebildumi pret šādu izšķērdību.

Brauciena izmaksas, kā liecināja Pietiek rīcībā esošā neoficiālā informācija, bijušas vairāk nekā 6000 eiro, kas ir divdesmit pasta darbinieku mēneša ienākumu apmērs, Salnāja vajadzībām tikusi rezervēta ļoti dārga viesnīca, turklāt, kas būtiskākais, pasta vadītāja braucienam uz eksotisko zemi nav bijis faktiski nekāda pamatojuma.

Taču, neraugoties uz to, Salnājs kategoriski uzstājis uz nepieciešamību šajā braucienā doties, un tas arī noticis. Savukārt atgriežoties pasta vadītājam bijušas nopietnas grūtības ar kaut jel kādas komandējuma atskaites iesniegšanu.

Neoficiālo informāciju apstiprina tas, ka, saņēmis Pietiek informācijas pieprasījumu, pasta vadītājs to pārdomāja divus mēnešus, līdz beidzot atrada risinājumu - viņš uzskatot, ka Latvijas pastam informācija par tā vadības "biznesa tūrisma" braucieniem neesot jāsniedz, jo tā esot "informācija, kas saistīta ar komercdarbību".

Salnājs uzskatot, ka Latvijas pastam ne Komerclikums, ne likums „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" nenosakot pienākumu sniegt šādu informāciju.

Pašlaik Pietiek jau ir vērsies Satiksmes ministrijā, kura formāli pārrauga Latvijas pastu, lai informāciju par Salnāja Malaizijas braucienu, tā izmaksām un lietderīgumu pieprasītu no tās.

Novērtē šo rakstu:

0
0