Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut Saeimas vÄ“lÄ“šanas vÄ“l tikai priekšÄ, virkne vismaz pagaidām parlamentā nepārstāvÄ“tu partiju jau metušÄs dalÄ«t nākotnes lielos projektus, un šajā jomā Ä«paši izcÄ“lusies Jaunā konservatÄ«vā partija (JKP) un tās „Ekonomiskās analÄ«zes grupas vadÄ«tājs” Gatis EglÄ«tis, kuram izrādÄ«jies daudz ko teikt par dzelzceļa elektrifikācijas projektu. Šai sakarā atļaušos atgādināt šo un to publiski nezināmu par JKP „kadriem” un uzdot dažus uzvedinošus jautājumus „ekonomiskā analizÄ“tāja” sakarā.

Ap 2015.-2016. gadu noteiktas mentu aprindas, kas apkalpoja dažus advokātu, administratoru grupÄ“jumus un dažādi piesedza VienotÄ«bas darÄ«jumus, sajuta, ka viņu piesedzošÄ partija sāk šÄ·Ä«st laukā. Tas nozÄ«mÄ“ja, ka viņi varÄ“ja pazaudÄ“t politisko “jumtu.”

Piedevām varas kontroli jau neatlaidÄ«gi pārņēma ZZS lojāli spÄ“ki, kuriem viņi bija smagi sariebuši. Turklāt ZZS zināja, ka šÄ«s aprindas “godÄ«gumu” izmanto, kā lÄ“tu valÅ«tu, lai piesegtu savus ne mazāk netÄ«ros darÄ«jumus.

Tad noteikta biedru grupa nolÄ“ma, ka jāatrod cits politiskais “jumts.” Vismaz kā otrs variants, ja VienotÄ«ba izšÄ·Ä«st. Piedevām arÄ« tur visi nebija sajÅ«smā par šo grupÄ“jumu.

Noteiktās mediju aprindās StrÄ«Ä·ei un Jurašam bija mÄ“rÄ·tiecÄ«gi radÄ«ts “taisnÄ«bas cÄ«nÄ«tāju” tÄ“ls. Īpaši viņu publicitāti bija pulÄ“juši ar šÄ«m aprindām un advokātu grupÄ“jumiem saistÄ«tie Ir cilvÄ“ki. Tie paši, kas par trekniem Latvijas Bankas honorāriem apkalpoja RimšÄ“viču un viņam draudzÄ«gās Martinsona ekosistÄ“mas darboņus.

Bordānam izmisÄ«gi vajadzÄ“ja šÄdus labi atpazÄ«stamus “varoņus.” TāpÄ“c 2016. gada nogalÄ“ viņam tiek iespÄ“lÄ“ti rÅ«dÄ«tie mentu pasaules darboņi - StrÄ«Ä·e un Jurašs. Notikums prognozÄ“ti radÄ«ja plašu ievÄ“rÄ«bu, papildus nāca šo pašu aprindu sarÄ«kotais publicitātes vilnis. Rezultāti neizpalika - partija tika uz viļņa un solÄ«di nostartÄ“ja pašvaldÄ«bu vÄ“lÄ“šanās.

Bet ir noticis nenovÄ“ršamais - šÄ·ietamu panākumu iedvesmotajam Bordānam un viņa ne pārāk pieredzÄ“jušajiem biedriem sakāpa čuras galvā. Viņi pāragri sajuta saldo varas garšu un noticÄ“ja pašiedvestajam “taisnÄ«bas cÄ«nÄ«tāju” tÄ“lam. Kaut gan tas nekādi nesienas kopā ar Juraša stellÄ“m, iepriekš apkalpojot advokāta Vonsoviča grupÄ“jumu un vÄ“l apšaubāmākas aprindas.

Jo tuvāk vÄ“lÄ“šanām, jo vairāk tas atklāsies. Piedevām Bordāns pamanÄ«jās stulbi iespļaut sejā vairākiem cilvÄ“kiem, kas viņam bija uzticÄ“jušies un to nebija pelnÄ«juši. ArÄ« tādiem, kas tos uztver ļoti nopietni. ArÄ« viņi sāka daudz kritiskāk pÄ“tÄ«t, kas JKP redzamākajiem biedriem “vÄ“derā.”

Izskatās, ka JKP ierindas biedriem, kuri bija centušies ieraudzÄ«t skaistu un godÄ«gu politiku, nāks smaga un šÄ·Ä“rma vilšanās. Cenšoties apkarot oligarhiju, viņi attapsies nometnÄ“, kas vienkārši ar viņiem dalÄ«jusi ietekmes sfÄ“ras un ir vismaz tikpat netÄ«ra. CilvÄ“ki, kuri cerÄ“ja uz godÄ«gu politiku, izrādÄ«sies negodprātÄ«gu mentu un advokātu grupÄ“juma tÄ«klos.

Morālas paÄ£iras bÅ«s smagas. Tādi cilvÄ“ki kā Doroņina un citi, agri vai vÄ“lu, sapratÄ«s ar ko darÄ«šana. Viņi spÄ“j atšÄ·irt cienÄ«jamus policistus no mentiem. Pirmie ir cienÄ«jami cilvÄ“ki, bet tos otros viņi neieredz Ä«paši. Jo tās ir sÄ«kas un pÄ“rkamas dvÄ“seles.

Bija brÄ«dis, kad JKP „komandai” pieslÄ“dzās arÄ« pārbaudÄ«tais VienotÄ«bas “kadrs” Gatis EglÄ«tis, saistÄ«bā ar kuru man bÅ«tu daži uzvedinoši jautājumi – varbÅ«t JKP vadÄ«bai vai pašam EglÄ«ša kungam rodas vÄ“lme uz tiem atbildÄ“t:

1) EglÄ«ša kunga oficiālajā biogrāfijā par to nekādas pÄ“das nav atrodamas, bet tomÄ“r – vai nevarÄ“tu bÅ«t, ka labu daļu savas profesionālās karjeras viņš ir pavadÄ«jis diezgan interesantā statusā valsts drošÄ«bas iestādÄ“s? Un, ja jā, tad kāds bija šis statuss un kā sauca konkrÄ“to iestādi?

2) kādas tieši saites EglÄ«ša kungu saista ar Andri ŠÄ·Ä“li un viņa ekonomisko grupÄ“jumu? Kādu tieši palÄ«dzÄ«bu EglÄ«ša kungs ir sniedzis ŠÄ·Ä“les kunga ekonomiskajam grupÄ“jumam pÄ“dÄ“jos gados?

3) vai varÄ“tu bÅ«t, ka arÄ« EglÄ«ša kunga skaļā uzstāšanās dzelzceļa elektrifikācijas jautājumos ir tieši saistÄ«ta ar ŠÄ·Ä“les kunga biznesa interesÄ“m un uzskatāma par izpalÄ«dzÄ“šanu pazÄ«stamajam oligarham apmaiņā pret... jā, pret ko?

4) laikā, kad EglÄ«ša kungs bija Laimdotas Straujumas padomnieks, notika Citadele bankas atdošana amerikāņiem par sviestmaizi. Kādas tieši funkcijas EglÄ«ša kungs pildÄ«ja šai sakarā?

5) un visbeidzot – kā gan tas nācās, ka EglÄ«ša kungs vienubrÄ«d vÄ“l kandidÄ“ja uz vietu VienotÄ«bas valdÄ“, bet jau pÄ“c brīža kļuva par redzamu personu pilnÄ«gi citā partijā – JKP? Kurš tieši šo pāreju noorganizÄ“ja un „nomotivÄ“ja” EglÄ«ša kungu?

Novērtē šo rakstu:

0
0