Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

IzdevniecÄ«ba Dienas bizness sadarbÄ«bā ar Lursoft ir laidusi klajā izdevumu „Miljonārs”, kurā vienkopus publicÄ“ti jaunie Latvijas bagātāko uzņēmÄ“ju, lielāko pelnÄ«tāju, lielākos zaudÄ“jumus cietušo uzņēmÄ“ju, lielāko dividenžu saņēmÄ“ju un patieso labuma guvÄ“ju TOP 100.

Pats galvenais izdevumā „Miljonārs” joprojām ir Latvijas 100 bagātāko cilvÄ“ku saraksts – jau tradicionāli dÄ“vÄ“ts vienkārši par miljonāru TOP, taču šogad ne tikai tajā, bet arÄ« visos pārÄ“jos sarakstos nopietnas korekcijas ir ieviesusi globālā pandÄ“mija un tās iespaids uz visdažādākajām dzÄ«ves jomām – no publisko uzņēmÄ“jdarbÄ«bas datu publiskas pieejamÄ«bas lÄ«dz pašu uzņēmumu tirgus vÄ“rtÄ«bas noteikšanai.

„2020. gads gan Latvijas, gan visas pasaules ekonomikai ir atnesis lÄ«dz šim vÄ“l nepieredzÄ“tas pārmaiņas. Faktiski nav tādas nozares, kuru 2020.gada lielākais pārbaudÄ«jums – COVID -19 nebÅ«tu skāris – tieši vai netieši tas skāris ir ikvienu,” atzÄ«st Lursoft IT valdes locekle Daiga Kiopa.

Daudzus gadus uzņēmumu vÄ“rtÄ“jums tika balstÄ«ts uz Lursoft publiski ticamajiem datiem un Latvijas apstākļiem izstrādātās un sekmÄ«gi piemÄ“rotās metodikas - tirgus datu salÄ«dzināšanas paņēmiena – izmantošanu.

Šogad šÄ« metode nederÄ“ja. Daudzās tautsaimniecÄ«bas jomās nākotnes perspektÄ«vas ir kļuvušas, maigi izsakoties, neskaidras, tā apgrÅ«tinot arÄ« objektÄ«va uzņēmumu vÄ“rtÄ“juma iespÄ“jas. Papildus tam arÄ« uzņēmumu 2019. gada pārskati, kas nodrošina publiski pieejamus ticamus datus – salÄ«dzinoši visaktuālāko vÄ“rtÄ“juma pamatu, šogad ir tikuši iesniegti ar vairāku mÄ“nešu kavÄ“šanos.

ŠÄ« iemesla dēļ šogad ir vesela virkne uzņēmÄ“ju, kuri savas pagājušÄ gada vietas bagātāko cilvÄ“ku, lielākās peļņas un apjomÄ«gāko dividenžu saņēmÄ“ju sarakstos ir zaudÄ“juši vienkārša iemesla dēļ, - lÄ«dz pat novembra vidum viņu uzņēmumi joprojām nebija iesnieguši 2019. gada pārskatus. Tieši tāpÄ“c bagātāko uzņēmÄ“ju un lielākās peļņas guvÄ“ju sarakstos zaudÄ“jis pat pagājušÄ gada numur viens – SIA MikrotÄ«kls lÄ«dzÄ«pašnieks Arnis Riekstiņš.

Taču arÄ« šogad visos piecos sarakstos ir pa simt vārdiem un uzvārdiem, kopumā uzskatāmi demonstrÄ“jot, kuras ir tās nozares, kurām pirmsepidÄ“mijas gadā ir klājies vislabāk, un kurās krÄ«ze ir piezagusies vÄ“l pirms koronavÄ«rusa.

„Šogad miljonāru sarakstā, kā parasti, sastopami holdingkompāniju, nekustamā Ä«pašuma, tirdzniecÄ«bas, farmācijā, veselÄ«bas nozarÄ“, azartspēļu un ražojošÄ sfÄ“rā strādājošu uzņēmumu Ä«pašnieki. TomÄ“r nevar izcelt kādu vienu nozari, kurai 2019. gads bÅ«tu bijis Ä«paši veiksmÄ«gs, jo arÄ« šajā gadā sarakstā pārstāvÄ“ts plašs nozaru spektrs,” situāciju raksturo D. Kiopa.

Kopumā šie pieci saraksti joprojām uzskatāmi demonstrÄ“, kas ir tie nacionālā kapitāla pārstāvji un nozares, kas Latvijā spÄ“j pelnÄ«t un attÄ«stÄ«ties, un kas ir tie, kas zaudÄ“ konkurences cīņā. Savukārt desmit bagātākie Latvijas uzņēmÄ“ji ir:

1.   LeonÄ«ds Esterkins – 151 miljons eiro

2.   Oļegs Fiļs - 144 miljoni eiro

3.   Ernests Bernis - 126 miljoni eiro

4.   Arkādijs Suharenko – 81 miljons eiro

5.   Uldis Asars – 75 miljoni eiro

6.   Jānis Zuzāns - 74 miljoni eiro

7.   Justs Nikolajs Karlsons - 73 miljoni eiro

8.   Ivo Zonne - 58 miljoni eiro

9.   Jurijs Adamovičs – 50 miljoni eiro

10. Valdis Lejnieks – 44 miljoni eiro

Novērtē šo rakstu:

0
0