Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Profesors Ģirts Briģis ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs. Komentējot portālam "Delfi" valdības ieviestos ierobežojumus sakarā ar COVID-19, Ģ. Briģis teica: "Pats sliktākais, kas iedzīvotājiem visvairāk nepatiks, būs tas, ka ierobežojumi būs nepieciešami arī vakcinētajiem cilvēkiem. Kā zināms, 15-17% vakcinēto iedzīvotāju inficējas."

I

Lūk, kompetents cilvēks mums paziņoja, ka 15-17% no tiem, kas izgājuši pilnu vakcinācijas kursu, inficējas ar COVID-19. Gribas teikt... nē, iesaukties – johaidī!

Lai būtu saprotams šīs informācijas skandalozuma līmenis, atgādināšu, ka inficēto daļa Latvijā, kas tiek konstatēta, veicot masveida testēšanu, pašlaik svārstās ap 4%. Par to regulāri ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Līdz ar to no profesora vārdiem izriet, ka vakcinētie saslimst 4 REIZES BIEŽĀK salīdzinājumā ar vidējo saslimstības līmeni valstī!

II

Pieņemsim, ka tā ir profesora vai redakcijas kļūda. Taču tad nav saprotams, no kurienes vispār ir paņemti šie 15-17 procenti? Ja ir domāta vakcinēto daļa no inficētajiem, tad tā saskaņā ar SPKC statistiku veido kādus 25%. No kurienes ir radušies 15-17%?

Visai ticami, ka tā ir nevis kļūda, bet profesora nejauši pausta taisnība. Ko cītīgi maskē oficiālā statistika.

SPKC katru dienu ziņo par vakcinēto un nevakcinēto attiecību starp saslimušajiem, bet NEKAD neziņo par tādu pašu attiecību starp testētajiem. Šīs manipulācijas būtību esmu detalizēti izskaidrojis šeit:

https://pietiek.com/raksti/kada_ir_patiesa_vakcineto_un_nevakcineto_attieciba_starp_saslimusajiem_ar_covid-19/

Ja profesora minētie procenti ir pareizi, tad tas ir pasaules mēroga skandāls. Sanāk, ka vakcinētie saslimst ievērojami biežāk nekā nevakcinētie. Vieglāk vai smagāk – tas ir cits jautājums, bet tomēr biežāk. Un kurš tad izplata infekciju?

Uzskatu, ka profesoram Ģ. Briģim būtu jāsniedz nepārprotami paskaidrojumi.

Novērtē šo rakstu:

0
0