Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ir izdomājis slēpti no sabiedrības un Ministru prezidenta sarīkot Iekšlietu ministrijā „politisko apvērsumu” un pārņemt savās rokās visus atalgojuma jautājumus, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē pēc jaunā Valsts policijas priekšnieka apstiprināšanas jau vistuvākajās dienās paredzētas iespaidīgas amatu maiņas.

Kā izrādās, jau 12. augustā S. Ģirģens, pārkāpjot visās ministrijās iedibināto kārtību, slepus no sabiedrības un arī valdības vadītāja ir parakstījis rīkojumu, ar kuru no ministrijas valsts sekretāra savās – politiskas amatpersonas rokās pārņem faktiski visus iekšlietu sistēmas atalgojuma jautājumus.

„Pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likuma 19. panta otrās daļas 5.punktu un ceturto daļu, uzņemos uz manu pilnvaru laiku īstenot Iekšlietu ministrijas administratīvā vadītāja kompetenci par Iekšlietu ministrijas nodarbinātajiem izmaksājamo piemaksu, prēmiju un naudas balvu piešķiršanu,” teikts ministra parakstītajā rīkojumā.

Pietiek ir zināms, ka pēc šī rīkojuma pieņemšanas ir bijušas personas, kurām bez pietiekama pamatojuma ir izmaksātas iespaidīgas naudas summas, šiem izdevumiem savā veidā līdzinoties manierei, kādā S. Ģirģena pārstāvētā partija KPV LV ir tērējusi budžeta iedalīto priekšvēlēšanu kampaņas naudu.

Tikmēr jau šonedēļ tiks paziņots par iespaidīgām amatu maiņām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē, no kuras jau ir aizrotēts tās priekšnieka vietnieks, bēdīgi slavenais Andrejs Sozinovs.

Pietiek avoti apliecina, ka runa varētu būt pat ļoti lielu rotāciju skaitu, kurām ne visos gadījumos saskatāmi skaidri kritēriji. Rotācija varētu skart arī policijas darbiniekus, kas pārrauga advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības izmeklēšanu, un plānots, ka oficiālais rotācijas datums būs 9. novembris.

Novērtē šo rakstu:

0
0