Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

VIĻĀNI! Latvijas valstiskuma un drošÄ«bas katastrofa! Kad pÄ“c pÄ“dÄ“jām Saeimas vÄ“lÄ“šanām uzvarÄ“jušo partiju pārstāvji publiski pauda satraukumu par vÄ“lÄ“šanu rezultātiem LatgalÄ“ un solÄ«jās «uzrotÄ«juši piedurknes» sākt strādāt pie situācijas normalizÄ“šanas, tad ticiet, tie bija meli! Tā bija publiska retorika, un man tiešÄm nav ticÄ«bas, ka mÅ«su vara spÄ“j pasargāt mani, manu Ä£imeni un citus latgaliešus, tai skaitā etniskos krievus, no iekšÄ“jiem drošÄ«bas apdraudÄ“jumiem.

Kaut vai divu dienu piedzÄ«votais - vakar braucu cauri Viļāniem, dodoties uz kapusvÄ“tkiem, un redzu centrā sapulcÄ“jušos kādu bariņu vÄ«ru Krievijas jÅ«ras desantnieku formās ar zvaigznÄ“m pie cepurÄ“m un karogiem, kas uz to brÄ«di nebija atritināti.

Kaut blakus man sÄ“dÄ“ja māte, es riskÄ“ju piebraukt viņiem klāt un jautāju, vai viņi ir sajukuši prātā un zaudÄ“juši realitātes sajÅ«tu? IzvÄ“rsās man neilga polemika ar latgaliski runājošu cilvÄ“ku, aicināju viņus pamest šo vietu un doties mājās, jo tÅ«lÄ«t noteikti atbrauks DrošÄ«bas policija un visus apcietinās. ŠÄ·Ä«rāmies mierÄ«gi. Liels pārsteigums bija vakar lasÄ«t internetu un, redzÄ“t, ka par šo notikumu nav nekādas informācijas.

Šodien galvenajā TOP veikalā, man ienākot, pie kases iepirkās pilnÄ«gi kails spalvains vÄ«rietis (un viņu apkalpoja!!!). Tieši aiz viņa rindā stāvÄ“ja trÄ«s mazas meitenÄ«tes ar saviem saldÄ“jumiem. VÄ“l rindā bija vÄ«rieši, kuriem laikam likās, ka tas ir normāli, katrā ziņā viņi neko nedarÄ«ja.

Kad es sāku bļaut pa visu veikalu, vÄ«rietis ātri aizmuka, un pÄ“c piecām minÅ«tÄ“m ieradās izsauktais apsargs, kurš ar mani runāja krieviski, kad sāku skaļi protestÄ“t un pieprasÄ«ju runāt latviski, man piesÄ“jās vÄ“l daži krievvalodÄ«gie.

Sāku brēkt, kas te vispār notiek, kādā valstī mēs dzīvojam! Kas te vakar bija par desantnieku svētkiem, pagriezās cita kasiere un man atgādināja, ka mēs dzīvojam brīvā valstī, un ka te katrs var paust savu viedokli. Jā, BRĪVĀ VALSTĪ!

Gribu, teikt, ka es kopumā cienu Viļānu TOP pārdevÄ“jas, tās vienmÄ“r ir laipnas un vienmÄ“r runā latgaliešu vai latviešu valodā (un man pilnÄ«gi nav problÄ“mu, ka daudzas pÄ“c etniskās piederÄ«bas ir krievietes), bet kopÄ“jā situācija man liekas vairāk nekā draudÄ«ga. Man reāli bail, ka pÄ“c šÄ« publiskā ziņojuma mani bÄ“rni un Ä£imenes sievietes var tikt apdraudÄ“tas, kaut vai apmeklÄ“jot Viļānu veikalus vai arÄ« vienas paliekot mājās laukos.

Bail par izdauzÄ«tiem logiem, bet tie jau ir sÄ«kumi. Visvairāk man bail par Latvijas valsti. Viļāni ir Ä«stā Latvijas vizÄ«tkarte. Kariņa kungs, kad jÅ«s pÄ“dÄ“jo reizi bijāt Viļānos vai LatgalÄ“? RinkÄ“viča kungs, Krāslavu uz jÅ«su vizÄ«ti noteikti uzspodrināja spoži. VarbÅ«t ir vÄ“rts negaidÄ«ti iegriezties ne tikai glaunās RÄ«gas uzkodu vietās, bet arÄ« kādā Latgales miestā. PiemÄ“ram, Viļānu vienÄ«gajā automazgātavā, kur šovasar apkalpojošais cilvÄ“ks lÅ«dza, vai es nevarÄ“tu pāriet uz krievu valodu. Nācās pieklājÄ«gi braukt prom. Jo publisko pakalpojumu sfÄ“rā šÄdi teksti man nav pieņemami.

Kučinska kungs, kā tur ir ar mÅ«su visu iekšÄ“jo drošÄ«bu? Man liekas, jÅ«s ar savu pragmatisko lÄ“nprātÄ«bu, mieru un saimniektÄ“va harmoniju Ä«sti neatbilstat tik dinamiskam amatam kā Latvijas iekšlietu ministrs. VarbÅ«t pienācis laiks atzÄ«t, ka netiekat galā ar saviem pienākumiem, un demisionÄ“t?

Un ko darÄ«t man šeit Viļānu pagastā? Savas un Ä£imenes drošÄ«bas dēļ bÄ“gt uz RÄ«gu? Kas mÅ«su brÄ«vajā valstÄ« mÅ«s aizsargās?

Munu jaunu dÄ«nu zeme, 

Seņ es tevis naredzÄ“ju. 

SapynÅ«s tik tu maņ ruodÄ«s, 

Kad es guļu vaļā acim.

Novērtē šo rakstu:

0
0