Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

KārtÄ“jā tiesas sÄ“de, kurā skatÄ«ja manu lietu par it kā bezdarbÄ«bu Covid 19 vakcÄ«nu iepirkumā. Klausoties bijušo kolÄ“Ä£u liecÄ«bas, vienā brÄ«dÄ« gribÄ“jās raudāt par notiekošÄ bezjÄ“dzÄ«bu. ApsÅ«dzÄ«bai interesÄ“ tikai viens iepirkums, vispār neskatot kontekstu, un tas, kādēļ vakcÄ«nu loÄ£istikai nepiesaistÄ«ja armiju.

KolÄ“Ä£u liecÄ«bas atmiņā atsvaidzina 2020. gada notikumus, kas nu jau padzisuši. Neziņa, informācijas trÅ«kums, krÄ«zes centralizÄ“ta nevadÄ«šana, kurā VeselÄ«bas ministrija pirmo Covid gadu airÄ“ja par visiem, liecÄ«bas par nenormālo pārslodzi, stresu un izdegšanu, par politiÄ·u kaprÄ«zÄ“m… Bet jautājums paliek – a kāpÄ“c nepiesaistÄ«jāt armiju

Un kolÄ“Ä£u pacietÄ«ba liecÄ«bās apsÅ«dzÄ«bu izglÄ«tot par epidemioloÄ£ijas pamata konceptiem. Par to, kas ir “vakcinācijas aptvere” – a kā jÅ«s tā izdomājāt, cik jāvakcinÄ“?, “pūļa imunitāte”, ka vakcinÄ“jamo prioritārās grupas pÄ“c riska (ne politiskās konjunktÅ«ras, kur daži krita gar zemi, jo vajadzÄ“ja valdÄ«bu vakcinÄ“t pirms pensionāriem) nav Viņķeles izdomājums, bet imunizācijas kā tādas koncepts. Un vÄ“l un vÄ“l…

Šoks un totālais apjukums pÄ“c raganu medÄ«bu pirmā cÄ“liena 2021. gada sākumā par vakcÄ«nām ir atkāpies, politiski un citu interešu dēļ uzkultās putas noplakušas, un paliek liecÄ«bas no cilvÄ“kiem, kas savu zināšanu, kompetences un godaprāta ietvaros totālā informācijas trÅ«kuma apstākļos ik dienu, ik stundu pieņēma lÄ“mumus, cenšoties izdarÄ«t labāko.

LiecÄ«bas tiesā arÄ« iezÄ«mÄ“, cik bÅ«tiski katrs mÄ“nesis un pat nedēļas nesa klāt jaunu informāciju, kas Ä«sā laikā mainÄ«ja pieņēmumus, lÄ“mumus un rÄ«cÄ«bas. Bet apsÅ«dzÄ«bas jautājums - a kāpÄ“c tomÄ“r nepiesaistÄ«jāt armiju? Un liecinieku dažādos toņos un intonācijās vaicātais pretÄ« – jÅ«s tiešÄm neko nesaprotat?

Kad prokurors vienā no manis pratināšanām izmeta frāzi – klausÄ«jos parlamentārās izmeklÄ“šanas komisijas sÄ“des un tā arÄ« nesapratu, ko vispār VeselÄ«bas ministrija 2020. gadā darÄ«ja. Mana sejas izteiksme pÄ“c tā lika advokātei iegrÅ«st dunku sānos un nošÅ†Äkt – lÅ«dzu, nÄ“, lÅ«dzu neko nesaki.

Mana iztiesāšana vilksies pāris gadus. Un, jā, tā ir paraugprāva. Un, jā, es tur stāvu arÄ« par saviem kolÄ“Ä£iem, par to, lai mÄ“s varam no krÄ«zÄ“m mācÄ«ties, bet ar paraugprāvām neparalizÄ“jam politiskās un valsts pārvaldes spÄ“ju reaģēt un lemt citās krÄ«zÄ“s, kurās bÅ«s lÄ«dzÄ«ga neprognozÄ“jamÄ«ba, informācijas trÅ«kums un neskaidrÄ«ba.

TomÄ“r paliek viens jautājums – kā ar tām Pfizer vakcÄ«nām, ko pÄ“c ļaunuma saknes izravÄ“šanas vieglu roku par nodokļu maksātāju naudu desmitiem miljonu vÄ“rtÄ«bā sapirka bez sāta, lai gan jau bija zināms, ka tās nevarÄ“s izlietot.

Novērtē šo rakstu:

0
0