Menu
Pilnā versija

Iznīcināsim dabu, lai ar gigantiskām turbīnām atshēmotu jaunu OIK?

Harijs, iniciatīvas grupas dalībnieks · 01.09.2021. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Steidzami pieprasām valsts un pašvaldības institūcijas informēt sabiedrību par notiekošo Ventspils novadā – kādā attīstības un atļauju kārtošanas stadijā atrodas vēja parks 4 WIND, kura turbīnu augstums bija paredzēts 250 metru?

Par šo projektu (kā jau prese iepriekš rakstīja) apkārtējie iedzīvotāji bija savākuši aptuveni 2000 parakstu – tā bija ievērojami vienota rīcība pret acīmredzami nepiemērotu projektu Ventspils novadā. Izskatās gan, ka mūsu paraksti un viedoklis neko nenozīmē, galvenais, lai griežas turbīnas pār mūsu galvām.

Taču mūs satrauc ne tikai gigantisko turbīnu augstums, kas sliešoties sešu Brīvības pieminekļu augstumā vai potenciālā ietekme uz cilvēku veselību (ar ausi nesadzirdamā infraskaņa), piesārņojumu un meža iznīcināšana.

Ventspils novadā izplatījusies informācija, ka projekta attīstītāji līdz ar šī vēja parka uzstādīšanu izshēmos jauno OIK (ar dažu valsts amatpersonu palīdzību). Vairumam nu jau ir zināms, ka vēja enerģija ir dārga un tiek subsidēta ar obligātā iepirkuma komponentes OIK palīdzību, turklāt ne valsts ekonomikai, nedz sabiedrībai šāda “zaļā shēmošana” nav nesusi nekādu ieguvumu – vismaz publiski nav pieejami dati, kādus ieguvumus reāli Latvijai un tās sabiedrībai ir devuši līdz šim vēja parki.

Tieši pretēji – diemžēl šai skandalozajai OIK drāmai varētu būt paredzēta jauna sezona, par kuras izpildījumu maksās katrs Latvijas iedzīvotājs un kā blakus efektus izbaudīs arī to ietekmi uz veselību, NĪ cenu krišanos un mežu izpostīšanu. Pieļausim kārtējo nāves slazdu putniem?

Turklāt pēdējā informācija liecināja, ka 4 WIND sākotnēji plānoto turbīnu skaitu grib dubultot, palielinot arī jaudas. Šeit rodas arī jautājums, kāda stadijā pašlaik atrodas projekts un gadījumā netiek veiktas kāds birokrātiskas manipulācijas, lai jauno projektu izbīdītu cauri bez IVN un detālplānojuma (ar ko attīstītāji vilcinājušies gadiem). Un domes deputāti iepriekš bija pauduši bažas, ka vēja parka attīstītājs apzināti gaidījis sev labvēlīgās MK noteikumu izmaiņas, kas atvieglotu projekta īstenošanu ar lielāku turbīnu skaitu.

Īsti nepārsteidz šādi birokrātiski manevri, ņemot vērā, ka projekta attīstītājiem šis Latvijā neesot vienīgais shēmošanas objekts – tie paši čehu investori kopā ar dažiem izmanīgiem latvju bāleliņiem, par kuriem jau dzirdēts Olainfarm akciju pārņemšanas trillerī.

Novērtē šo rakstu:

0
0