Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

ValstÄ« ilgstoši pieļauta klaja vardarbÄ«ba pret dzÄ«vniekiem un nesodāmÄ«ba par to, kā arÄ« atsevišÄ·u grupu savtÄ«gas intereses, piemÄ“ram, nekontrolÄ“ti pavairojot un tirgojot dzÄ«vniekus. Tikai aktÄ«vi paužot savu nostāju, mÄ“s varam mainÄ«t dramatisko situāciju – spÄ“kā esošÄs likumdošanas lobiju melno darbÄ«bu, ierÄ“dņu un amatpersonu Ä“rto bezdarbÄ«bu.

ŠobrÄ«d dzÄ«vnieku aizsardzÄ«ba Latvijā ir nebeidzama cīņa ar sekām, ne cÄ“loņiem. ProblÄ“mas, ko rada cilvÄ“ku bezatbildÄ«ba, ierÄ“dņu lobijs atsevišÄ·Äm interešu grupām un amatpersonu bezdarbÄ«ba, tiek uzgrÅ«stas dzÄ«vnieku patversmÄ“m, biedrÄ«bām un tai sabiedrÄ«bas daļai, kurai nav vienaldzÄ«gas citu ciešanas.

DzÄ«vnieki paši nevar sevi aizstāvÄ“t - mÄ“s esam viņu balss!

Nodibinājums “DZĪVNIEKU POLICIJA”, apvienojot vÄ“l 24 dzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas organizācijas un patversmes, PRASA GROZĪJUMUS LR LIKUMDOŠANÄ€!

1. Cik ilgi likumdošana pieļaus nesodāmÄ«bu par cietsirdÄ«gu izturÄ“šanos pret dzÄ«vniekiem?

Joprojām neizprotami saudzīga un nevarīga ir tiesu prakse tajos retajos gadījumos, kad lietas vispār nonāk līdz tiesai, bet neseko adekvāts sods.

Prasām sodÄ«tajām personām:

- konfiscēt dzīvniekus,

- turpmāk aizliegt turēt dzīvniekus,

- likumdošanā paredzÄ“t atmaksāt visus izdevumus, kas saistÄ«ti ar dzÄ«vnieka glābšanu un turÄ“šanu.

Cik dzīvniekiem vēl jākļūst par nežēlīgas vardarbības upuriem, lai Latvijā kaut kas mainītos?

2. Cik ilgi vēl likumdevējs apzināti pievērs acis uz dzīvnieku pavairotāju beznodokļu rūpalu un nekontrolēto darbību?

Netiek reglamentētas un kontrolētas labturības prasības audzētavās.

Vairošana notiek uz dzÄ«vnieku veselÄ«bas rÄ“Ä·ina.

Likumdošana joprojām pieļauj audzÄ“tājiem atsavināt suņus bez reÄ£istrÄ“ta mikročipa, tādÄ“jādi noņemot atbildÄ«bu par dzÄ«vnieka izcelšanos un tā turpmāko likteni.

NekontrolÄ“ta dzÄ«vnieku vairošana turpina radÄ«t milzÄ«gu dzÄ«vnieku pārprodukciju, kas rezultÄ“jas klaiņojošu bezsaimnieka dzÄ«vnieku skaita pieaugumā.

Prasām ar likumu uzdot par pienākumu Ministru kabinetam izstrādāt un apstiprināt noteikumus par dzÄ«vnieku audzÄ“tavām, to obligātu reÄ£istrāciju un labturÄ«bas prasÄ«bām.

Cik ilgi dzÄ«vnieku pavairotāji turpinās iedzÄ«voties uz dzÄ«vnieku ciešanu un ekonomikas “pelÄ“kās zonas” nekontrolÄ“jamÄ«bas rÄ“Ä·ina?

3. KāpÄ“c likumdevÄ“js tā “pārcenšas”, lai Latvijā pretrunā Eiropas SavienÄ«bas regulām mikročipu drÄ«kstÄ“tu ievadÄ«t tikai vetārsts, nelikumÄ«gi pieprasot, lai suns vienlaicÄ«gi tiktu vakcinÄ“ts un saņemtu ES ceļošanas pasi? Kā interesÄ“s tas notiek?

Suņu obligātā čipÄ“šana no 2017.gada 1.janvāra nav sasniegusi mÄ“rÄ·i, jo suņa apzÄ«mÄ“šana ar mikroshÄ“mu pie vetārsta, pieprasot papildus veikt citas manipulācijas, ir nesamÄ“rÄ«gi dārgs pakalpojums (35-50 eiro).

Prasām atļaut suņa apzÄ«mÄ“šanu veikt apmācÄ«tām personām (to nosaka Regula Nr.576/2013), kas šo pakalpojumu padarÄ«s pieejamu plašai, ne tikai sabiedrÄ«bas maksātspÄ“jÄ«gajai daļai (5.- eiro apzÄ«mÄ“šana un 3.50 eur reÄ£istrÄ“šana valsts datu bāzÄ“ = 8.50 eur). Suņa apzÄ«mÄ“šana/reÄ£istrÄ“šana nav ārstÄ“šana.

Prasām noteikt suņu apzÄ«mÄ“šanu un reÄ£istrāciju lÄ«dz 2 mÄ“nešu vecumam, brÄ«dÄ«, kad kucÄ“nu atļauts nošÄ·irt no mātes. Prasām kucÄ“nu reÄ£istrÄ“t uz audzÄ“tāju (pavairotāju), bet atsavinot (pārdodot, dāvinot, “atdodot labās rokās”, adoptÄ“jot), pārreÄ£istrÄ“t uz ieguvÄ“ju (jauno saimnieku).

Prasām noteikt, ka katrs saimnieks pats brÄ«vi var izvÄ“lÄ“ties, vai viņa dzÄ«vniekam ir vai nav nepieciešama ES ceļošanas pase ( vismaz 12 eur), jo tai nav nekāda sakara ar obligāti noteikto suņu apzÄ«mÄ“šanu/reÄ£istrāciju.

Vai tiešÄm veterinārārstu papildu ienākumi ir svarÄ«gāki par visu suņu sekmÄ«gu obligāto apzÄ«mÄ“šanu un reÄ£istrāciju valstÄ«, ja katram lauku sÄ“tas, pilsÄ“tas vai patversmes sunim lobÄ“ pirkt Eiropas ceļošanas pasi?

Vai audzÄ“tājiem joprojām nebÅ«s nekāda atbildÄ«ba par savas “preces” likteni, kucÄ“nus tirgojot bez reÄ£istrÄ“ta čipa?

4. Vai 21.gadsimta Latvijā sterilizētas un sakārtotas bezsaimnieku kaķu kolonijas joprojām turpinās būt patvaļas, ļaunprātības un vienaldzības upuri?

Tas ir jautājums, kuram vispār nav tiesiskā regulÄ“juma un tādēļ nav nodrošināma ne šo dzÄ«vnieku aizsardzÄ«ba pret ļaunprātÄ«bu, ne sabiedrÄ«bas interešu aizsardzÄ«ba no kaitÄ«gajām sekām, kas rodas normatÄ«vā regulÄ“juma neesamÄ«bas dēļ.

Prasām izstrādāt MK noteikumus ar vispārÄ“jām normām un principiem, par bezsaimnieka kaÄ·u sterilizāciju un izveidoto sterilizÄ“to kaÄ·u koloniju aizsardzÄ«bu no vandāļiem, uz kā pamata katra pašvaldÄ«ba var izstrādāt saistošos noteikumus savā teritorijā.

5. Vai, svinot Latvijas simtgadi un runājot par mÅ«su valsts sasniegumiem, mÄ“s tiešÄm lepojamies ar to, ka esam pamestu un klaiņojošu mājdzÄ«vnieku masveida eitanāzijas lielvalsts? Vai tādu Latviju mÄ“s mÄ«lam?

Aicinām stiprināt DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas likumā humānas vÄ“rtÄ«bas, pagarinot noklÄ«duša vai klaiņojoša dzÄ«vnieka uzturÄ“šanas laiku ( 14 dienas) patversmÄ“ lÄ«dz 30 dienām, tāpat kā tas šobrÄ«d paredzÄ“ts konfiscÄ“tiem dzÄ«vniekiem. TādÄ“jādi nodrošinot laiku, lai sagatavotu dzÄ«vniekus adopcijai ( vakcinācijas, sterilizācija) un daudz lielāku iespÄ“ju atrast jaunu saimnieku dzÄ«vniekam.

Vai mēs esam gatavi iestāties par humānu attieksmi pret mūsu mazajiem brāļiem?

ŠobrÄ«d reālā situācija Latvijā ir un paliek tikai nebeidzama cīņa ar sekām. PašvaldÄ«bas un dzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas organizācijas, kurām pazudušie/atrastie un pamestie dzÄ«vnieki jāizÄ·er un jāuzņemas rÅ«pes par tiem, nav gatavas pārvÄ“rsties par bezizmÄ“ra miskastÄ“m, kurās masveidā turpinās nonākt dzÄ«vnieku lÄ«Ä·i kopā ar ierÄ“dņu pieprasÄ«tajām ES ceļošanas pasÄ“m.

DetalizÄ“ti ar priekšlikumiem likumdošanas grozÄ«jumiem varat iepazÄ«tes šeit: info.dzivniekupolicija.lv/lv/aktualitate/nepieciesamas-izmainas-dzivnieku-aizsardzibas-likuma?fbclid=IwAR0C62_E29ICAKJEOg2dC47h4WL21NOK8K7RLZavujGrxbmiYZloMgnxvps

Ja arÄ« Tu gribi, lai tiktu panāktas šÄ«s izmaiņas likumdošanā, iesaisties!

Paraksti dzÄ«vnieku aizstāvju iniciatÄ«vu portālā Mana balss.

Seko likumdošanas grozÄ«jumu virzÄ«bai Saeimā un Saeimas deputātu rÄ«cÄ«bai! Seko ZemkopÄ«bas ministrijas un PVD attieksmei pret šiem grozÄ«jumiem! MÄ“s informÄ“sim! 

Ja Tev ir jautājumi, pārmetumi, bažas vai priekšlikumi, jautā [email protected], un mÄ“s sniegsim atbildes no dzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas organizācijām. BÅ«tiskākās diskusijas publicÄ“sim šeit pie aicinājuma komentāros.

Visvieglāk ir pamācÄ«t, atbalstÄ«t vai kritizÄ“t virtuvÄ“ pie tÄ“jas krÅ«zes. Šis ir mirklis, kad mums par to jārunā no tribÄ«nes!

Kopā mēs esam spēks!

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas:

Nodibinājums “Dzivniekupolicija.lv”, reÄ£. nr. 40008206982

Biedrība Dzīvnieku pansija Ulubele, reģ. nr. 40008095993

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “NepÄ“rc AdoptÄ“”, reÄ£.nr. 40008277631

Jauniešu organizācija Restart.lv, reÄ£.nr. 40008232576

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “Ar sirdi delnā”, reÄ£.nr. 40008230734

BiedrÄ«ba “DzÄ«vnieku sargi”, reÄ£.nr. 50008260001

BiedrÄ«ba “Animal helper”, reÄ£.nr. 40008279350

BiedrÄ«ba “Bolderajas grupa”, reÄ£.nr. 40008130714

BiedrÄ«ba “PalÄ«dzÄ“sim dzÄ«vniekiem”, reÄ£.nr. 40008201966

BiedrÄ«ba “Klubs”SeskumÄ«lis””, reÄ£.nr. 40008117275

BiedrÄ«ba “Cat Care Community”, reÄ£.nr. 40008240732

Dzīvnieku palīdzības dienests, reģ.nr. 50008258651

DzÄ«vnieku patversme SIA “labiekārtošana D”, LV4150103003033

Patversme SIA “RÄ“zeknes namsaimnieks”, reÄ£.nr. 40003215461

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “LIBERTA”, reÄ£.nr. 40008222864

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “Ķepu-Ä·epā”, reÄ£.nr. 40008176673

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “DzÄ«vnieku SOS”, reÄ£.nr. 40008105469

BiedrÄ«ba “Minku SOS”, reÄ£.nr. 50008190931

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “TrÄ«nÄ«te”, reÄ£.nr. 40008190018

DzÄ«vnieku aizsardzÄ«bas biedrÄ«ba “Minku parks”, reÄ£.nr. 40008203721

Slokas dzīvnieku patversme, reģ.nr. 40103471359

BiedrÄ«ba “Latvijas vilki un lÅ«ši”, reÄ£.nr. 40008273358

BiedrÄ«ba “Astes un Å«sas”, reÄ£.nr. 40008179114

Auces dzīvnieku aizsardzības biedrība, reģ.nr. 40008220153

Novērtē šo rakstu:

0
0