Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis deputātu jautājums tiek iesniegts saskaņā ar Saeimas Kārtības ru||a 199. panta trešajā daļā paredzēto - kā steidzams. Motivācija steidzamībai: pašlaik Saeima izskata galīgajā lasījumā valsts budžetu 2022.gadam.

Saeima ir uzsākusi 2022.gada valsts budžeta paketes izskatīšanu, šī gada 16.novembrī tika uzsākta likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022.. 2023. un 2024.gadam" izskatīšana.

Šajā likumprojektā tāpat kā likumprojektā par valsts budžetu 2022.gadam ir paredzēts, ka tā saucamā “prezidenta flīģeļa" iegādei paredzētā nauda 183 921 eiro apmērā saskaņā ar Ministru kabineta priekšlikumu tiek novirzīta uz „līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Prezidenta kanceleja publiski apgalvo, ka 25.oktobrī ir iesniegusi valdībai šādu priekšlikumu. Diemžēl, iepazīstoties ar Saeimas Finanšu un Budžeta komisijas dokumentiem – iesniegtajiem priekšlikumiem 2022.gada valsts budžeta paketē, šādu Ministru kabineta priekšlikumu nav iespējams atrast.

Ņemot vērā augstākminēto, lūdzam sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Vai un kad valdībai ir bijis iesniegts šāds prezidenta kancelejas priekšlikums? Lūdzam pievienot saņemtās vēstules kopiju un norādīt - laiku, datumu un reģistrācijas numuru, ar kuru tā ir reģistrēta saņemto dokumentu reģistrā.

2. Vai un kad Ministru kabinets ir iesniedzis Saeimai šo savu priekšlikumu par "prezidenta flīģelim" paredzētā finansējuma novirzīšanu uz līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem? Lūdzam pievienot Saeimai nosūtītās vēstules kopiju, ar kuru tika nosūtīts šis priekšlikums, un norādīt laiku, datumu un reģistrācijas numuru, ar kuru tā ir reģistrēta lietvedības nosūtīto dokumentu reģistrā.

3. Ministru kabinets ir apstiprinājis 2022.gada budžetā arī 568 000 eiro prezidenta kancelejai "Trīs jūru iniciatīvas" samita organizēšanai. Kādiem konkrēti izdevumiem (pasākumiem) ir paredzēts šis finansējums? Lūdzam pievienot izdevumu tāmi un tos dokumentus, pamatojoties uz kuriem, jūs apstiprinājāt šos izdevumus valsts budžetā 568 000 eiro apmērā.

Aicinām iesniegt savlaicīgas un skaidras atbildes uz katru jautājumu deputātu jautājumu procedūras ietvaros, lai nebūtu jāpiemēro citas parlamentārās uzraudzības procedūras šīs informācijas iegūšanai.

Novērtē šo rakstu:

0
0