Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.

Tāpēc divas koalīciju veidojošas Saeimas frakcijas NA un KPV LV vienojas nākotnē koordinēt viedokļus mērķtiecīgai, sistemātiskai un izlēmīgai ekonomikas un zemkopības attīstības īstenošanai.

Sadarbības pamatā ir izpratne par pilna attīstības cikla veidošanu nozarēs, sākot no piekļuves kapitālam, produktīvu tehnoloģiju ieviešanas, produktu specializācijas, investīciju piesaisti un beidzot ar eksporta tirgu nodrošinājumu. Koordinēta un veiksmīga nākotnes ekonomikas izaugsme ir vienīgais nodrošinājums tam, lai nodokļu politika paliktu stabila, prognozējama un vērsta uz nodokļu samazinājumu.

Pilna attīstības cikla veidošanai ir jānodrošina saskaņota politiskā vadība un attiecīgi jākoordinē Ekonomikas un Zemkopības ministriju pakļautībā esošo institūciju darbība attīstības cikla ietvaros:

Piekļuve kapitālam: ALTUM

Produktīvu tehnoloģiju ieviešana: Lauku konsultāciju centrs, LIAA

Produktu specializācija: Lauku atbalsta dienests, LIAA

Eksporta tirgu nodrošinājums: LIAA

Ārējo tiešo investīciju piesaistes politika: LIAA

Sadarbības ietvaros apņemamies kopēji risināt šādus jautājumus:

Mājokļu politikas īstenošanā Latvijas reģionos;

Vietējās produkcijas patēriņa sekmēšana;

Zaļā iepirkuma attīstība;

Uzņēmējdarbības stiprināšana reģionos (industriālo parku programma);

Taisnīga atbalsta nodrošināšana lauksaimniekiem.

Mežsaimniecības konkurētspējas palielināšana.

Ārējo tiešo investīciju prioritāro projektu definēšana un piesaiste;

Atbalstīt uzņēmumu modernizāciju, IKT un inovāciju attīstību.

Lai panāktu vienprātību politisko prioritāšu izpratnē, vienošanās parakstītāji apņemas veikt regulāras tikšanās padziļinātai viedokļu koordinācijai starp NA un KPV LV Saeimas frakcijām, kā arī attiecīgo jomu politikas īstenotājiem un ekspertiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0